на русский

כיתוב על מצבות

כיתוב על מצבות שיש או אבן נפוץ מאוד היום בבתי העלמין. נהוג לכתוב את שם הנפטר, שם האב והאם, תאריך הלידה העברי, תאריך הפטירה העברי ולהוסיף קטע כתיבה אישי של בני המשפחה שמתאר את אורח חייו או אחד מתכונותיו הבולטות של הנפטר. כמו כן, ישנן משפחות שמעדיפות לצטט קטע משיר או מתהילים שמתאר את אחת ממידותיו או הנהגות חייו של המנוח.

אנו מספקים שירותי חידוש שיפוץ וגינון מצבות במרחב בתי העלמין של גוש דן

(השירות ניתן על בסיס חודשי או חד פעמי)

לפרטים חייגו:
03-381-8956

או השאירו פרטים:

שינוי כיתוב על מצבות ישנות

אנו נתקלים מדי פעם במשפחות המעוניינות לשנות כיתוב על המצבה שהתקינו בעת פטירת המנוח. המשפחה שמגיעה לביקור בבית העלמין מעת לעת, מתייחסת ברצינות וברגישות למצב המצבה ובוודאי על מה שכתוב עליה. ישנם מקרים של משפחות אשר ביצעו החלטה בעת הפטירה אך מעוניינות לשנות את הכתוב "לפעמים הדבר כרוך בהתרגשות גדולה." מספר גולן "יכולות להגיע אליי משפחות שחשבו על כיתוב במשך מספר שבועות ולאחר שביצעו את ההחלטה הם מגיעים אליי ומשתפים אותי באנרגיות טעונות רגש. מדהים איך משפט אחד שכל כך מתקשר למנוח יכול להציף במשפחה ניצוצות כ"כ גדולים גם אחרי 20 ו-30 שנה".

דווקא בגלל זה אומר גולן, חשוב מאוד להתייחס לרצון המשפחה. חשוב להבין ולראות מראש את התוצאה שהמשפחה מדמיינת כדי להגיע לרמה המדויקת. במיוחד לאור העובדה שהדפסה על אבן ובמיוחד על שיש הינה הדפסה יקרה.

"עם השנים למדתי איך להתאים את רצון המשפחה ליכולות ההדפסה ולרמת הגימור ולאיך שזה נראה בפועל על המצבה". גולן, שמאחוריו מאות פרויקטים מסוג זה של כיתוב על מצבות, יודע בזכות הניסיון שלו להגיע לרמת הגימור המושלמת עבור רצון המשפחה.

"לפעמים גם נעצרות לנו המילים…"

זה בוודאי נפוץ שישנן משפחות אשר מעוניינות להטביע כיתוב על מצבת יקירהם, אך לפעמים הדבר אינו פשוט בכלל.

יש מקרים בהם הנושא מאוד טעון וקשה עבור המשפחה עד כדי שהמילים נעתקות מפיהם. במקרים כאלה, הניסיון הרב מול הנושא הרגיש בא לידי ביטוי.
במקרים כאלה, משפחות מאוד רוצות להביע את שעל ליבם בעזרת כיתוב על המצבה, אך המצב הרגשי המאתגר אינו מאפשר להם זאת. לכן, אנו יודעים בבר גינון מצבות לתת את המענה גם למקרים כאלה.

לרוב המענה לבעיה מתבצע בשטח, כאשר גולן מסייר עם המשפחה בין המצבות אותן הוא מטפח ומראה להם דוגמאות על מצבות קיימות אותן טיפח. דוגמאות לכיתוב שהוחלף על גבי שיש למצבות.

מה האופציות הכי נפוצות של כיתוב על מצבות?

אז באמת כפי שכתבנו מוקדם יותר, יש משפט חופשי שאפשר לכתוב על המנוח. משפטים נפוצים שהמשפחות בוחרות או קטעי שירה שחיברו על המנוח, לדוגמא: "זכרך בלבנו תמיד" | "אהב את החיים" | "אוהבים ונזכור לעד" | "על העצים והפרחים, על הציפורים והפרפרים, על החיים ועל האהבה שנתת לנו. תודה." ועוד משפטי הנצחה אישיים ומרגשים של בני המשפחה.
כמו כן יש משפחות שבוחרות לצטט מתוך התורה, תהילים, שיר השירים ועוד: "ישמח משה במתנת חלקו" | "הנשמה שנזדכה ביסורים" | "אשרי תמימי דרך ההולכים בתורת ה'" ועוד ציטוטים מתהילים המתארים את מידותיו הטובות של האדם.
אנו בבר גינון מצבות בהחלט ממליצים להרגיש חופשי ולכתוב את שעל ליבכם. מדובר על נושא רגיש וכדאי להקדיש את תשומת הלב למחשבה אודות הכתיבה. כמו כן אנו מזמינים אתכם להתייעץ ונשמח לתת את המענה עבור כל שאלה. בנוסף, תוכלו לצפות במגוון תמונות של מצבות אותן גולן עזרי יעיש טיפח לאורך השנים.

יצירת קשר לבירור שירות כיתוב על מצבות

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים אודות שירותי מצבות? אנו כאן לשירותכם. עם ניסיון רב ובסבלנות רבה נספק עבורכם תשובה לכל שאלה ונשתדל לעשות את הטוב ביותר עבורכם ועבור מצבת יקירכם.

אנו מספקים שירותי חידוש שיפוץ וגינון מצבות במרחב בתי העלמין של גוש דן

(השירות ניתן על בסיס חודשי או חד פעמי)

לפרטים חייגו:
03-381-8956

או השאירו פרטים:

אם המידע הזה עזר לכם - שתפו אותו עם אחרים:

שירות מיוחד לפני אזכרה

אנו מספקים שירות חד-פעמי וללא התחייבות הכולל:

חידוש המצבה

ניקוי יסודי סביב חלקת המצבה

חידוש הצמחייה

אפשרות תיאום עם חזן

הצללה, כיסאות והגברה

ושירותים נוספים לבקשת הלקוח/ה