на русский

גינון מצבות

בר גינון וטיפוח אחראית על גינון וטיפוח מצבות ברחבי בתי העלמין בגוש דן. המסע הקסום במקצוע המאתגר החל לפני 30 שנה בבית העלמין ירקון. ומאז ועד היום, הפכה בר גינון לשם דבר בתחום גינון וטיפוח מצבות עם ניסיון של טיפוח, גינון, שימור וניקיון של אלפי מצבות לאורך השנים.

אנו מספקים שירותי חידוש שיפוץ וגינון מצבות במרחב בתי העלמין של גוש דן

(השירות ניתן על בסיס חודשי או חד פעמי)

לפרטים חייגו:
03-381-8956

או השאירו פרטים:

טיפוח המצבה בתנאי מזג אוויר משתנים

אחד האתגרים המורכבים ביותר שפוגשים אותנו בשטח הינו אתגר מזג האוויר. במדינת ישראל, אנו רגילים לעונות קבועות המגיעות כל שנה. על כן, עם השנים, פיתחנו אסטרטגיות עבודה בהתאם לעונות מזג האוויר השונות. בבר גינון וטיפוח מצבות יודעים להתייחס לאופן הטיפול במצבות בהתאם לעונה. כמו כן, חשוב לשמור על הברק של שיש המצבות.

שימור גינון המצבה בימי הקיץ

בימי הקיץ החמים של ישראל ובמיוחד בחודשי יולי-אוגוסט, אנו נערכים בכוננות שיא להשקייה נכונה יותר של הצמחיה. כמו כן, סוג האדמה עימה אנו שותלים את השתילים משפיע גם כן על אופן ההישרדות של הצמחיה מול השמש החמה. זו מכה על הצמחיה מדי יום למשך שעות ארוכות, ועל כן הדבר דורש טיפול מסור לפרחים אשר צומחים סביב המצבה. כמו כן, אנו יודעים לבחור סוגי צמחיה שונים במיוחד לימי הקיץ, אנו יודעים להתאים סוגים מיוחדים אשר מסוגלים לעמוד מול השמש היוקדת, איתנים וירוקים.

גינון מצבות: מצבה מתוחזקת שעוברת שטיפה יסודית לצד ערוגה מטופחת
גינון מצבות: מצבה מתוחזקת שעוברת שטיפה יסודית לצד ערוגה מטופחת

החלפת הצמחיה לקראת החורף

גם החורף מהווה אתגר לא פשוט עבור עובדי חברת בר גינון, אנו יודעים להתמודד גם בתנאי מזג האוויר החורפיים אשר מביאים איתם גשמים רבים. כמו כן חשוב להדגיש כי הקור בחורף מרדים ומבטל את הפריחה של הצמחים והפרחים. ישנם ימים בחורף עם כמויות גשמים אדירות המסוגלות להציף את האדמה ובכך לפגוע בצמחיה. אנו בבר גינון וטיפוח מכינים את כלל גינות המצבות לקראת החורף ע"י הכנת ניקוזי מים למניעת רקבון השורש. ובנוסף, מסוגלים לתגבר גם בשבועות חורפיים יותר כשאנו מקבלים עדכונים על כך מדיווחי מזג האוויר השוטפים. השיטות שפיתחנו והניסיון הרב לאורך השנים; הם אלה שעוזרים לנו לצלוח כל שנה מחדש את החורף בבית העלמין. עם מינימום מפגעים לצמחיה ועם הרבה ירוק סביב גינות המצבות אותן אנו מטפחים.

גינון מצבות והתאמת הצמחייה לפי דרישת הלקוח

סוגי הצמחים הינם רבים ומגוונים, אנו משתדלים תמיד לייעץ ללקוח איזו צמחיה הכי מתאימה בהתאם לסוג המצבה. חשוב לציין כי בהתאם לרגישות המצב, הלקוח מקבל את מלוא תשומת הלב. ברגישות רבה ובשיתוף פעולה אנו בוחרים יחד את הצמחייה; צבעי הפרחים, עצים, ערוגות, אבני נוי ועוד אלמנטים משמעותיים שהופכים את גינת המצבה למיוחדת ומרגשת.

נטיעת עץ לצד המצבה

שיטה מיוחדת ומוכרת שנכנסה יותר ויותר בשנים האחרונות הינה נטיעת עץ בודד לצד המצבה. (ניתן לצפות בגלריית תמונות של מצבות להתרשמות) ישנם לקוחות אשר בוחרים בעיצוב הנקי לצד מצבת יקיריהם, לפעמים מדובר בבחירת עץ זית, עץ פרי ננסי ועוד סוגים מיוחדים.

גינון מצבות: גינה ירוקה עם עץ לצד מצבת שיש אפורה
גינון מצבות: גינה ירוקה עם עץ לצד מצבת שיש אפורה

יתרון משמעותי לשיטה זו – הצל שהעץ מספק למצבה לאורך שעות היום. הדבר שומר על איכות השיש של המצבה מפגעי השמש ומקל על המבקרים בעת ביקורם בקבר יקיריהם.

ניתן להוסיף גם ספסל קטן בהזמנה מראש. ספסלים קטנים מעץ לצד המצבה גם הם יותר מבוקשים בשנים האחרונות. כל זאת בתנאי שסביבת המצבה מאפשרת זאת.

יצירת קשר לבירור שירות גינון מצבות

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים אודות שירותי מצבות? אנו כאן לשירותכם. עם ניסיון רב ובסבלנות רבה נספק לכם תשובה לכל שאלה ונשתדל לעשות את הטוב ביותר עבורכם ועבור מצבת יקירכם.

אנו מספקים שירותי חידוש שיפוץ וגינון מצבות במרחב בתי העלמין של גוש דן

(השירות ניתן על בסיס חודשי או חד פעמי)

לפרטים חייגו:
03-381-8956

או השאירו פרטים:

אם המידע הזה עזר לכם - שתפו אותו עם אחרים:

שירות מיוחד לפני אזכרה

אנו מספקים שירות חד-פעמי וללא התחייבות הכולל:

חידוש המצבה

ניקוי יסודי סביב חלקת המצבה

חידוש הצמחייה

אפשרות תיאום עם חזן

הצללה, כיסאות והגברה

ושירותים נוספים לבקשת הלקוח/ה